Táborový deník Pán prstenů

Táborový deník Pán prstenů II

5. Den - čtvrtek - hledání hrdinů

Čtvrtek byl dnem plným bojů a běhání, neboť jsme poráželi skřety, jelikož Saruman není všemocný a jeho síly mu pomalu ubývají.
Ráno nám bylo řečeno že Enti jsou těženi a ničeni skřety, kvůli tomu, že nám pomohli. Proto jim vyrážíme na pomoc my a vedeme boje o naše věrné přátele a pomocníky proti Sarumanovi.
Odpoledne nás čekaly boje o hrdiny Středozemně. Přišli nám pomoci Elfové, rohanská jízda, trpaslíci a Gondorští. Bohužel byli rozeseti všude po kraji a našim úkolem bylo je shromáždit pod své vlajky. Ale nic není v těchto dobách tak jednoduché, jak se zdá. Celou tu dobu nám to komplikovali skřetové. Ale nakonec vše se v dobré obrátilo a my jsme to zvládli.
Po večeři každý oddíl potrénoval dramatická (divadelní) vystoupení, které si připravili pro Gandalfa, a pak začaly divadelní hry, které byly hodnoceny jako zcela vyrovnané a všichni byli bráni jako nejlepší.

Fotky z našeho pátého dne v Kraji najdete zde.

------------------------------------------------------------------------------------------------


4. Den - středa - přesun k vodním nádržím

Ve středu jsme se probudili do parného rána, protáhli jsme svá malá tělíčka a Gandalf nám dal informaci, že se máme zaměřit na vodní nádrž.
Rozhodli jsme se osvobodit vodní nádrž od Sarumanovi moci a zamezit mu přístupu k vodě. Naši vůdcové Sam, Pipin a Smíšek nás vybavili proviantem, vodou a dohlédli na to, abychom měli vše proti sluníčku, které by nás popálilo - takové vedro totiž poslal Saruman, aby nás odradil od pochodu, ale to my se tedy nedáme!!!
Po cestě na nás čekaly nástrahy, které jsme museli překonávat - jako například brod potoka nebo skřetí bomby, což znamenalo, že všichni musí ulehnout a ukrýt se.
Cestu jsme ale nakonec zvládli beze ztrát a dorazili zdárně do cíle. Nadšení jsme se zchladili po náročně cestě a oddávali se vodním hrátkám. Po řádném zchlazení nás nečekaně napadli skřeti a vyzvali na výzvu ve výdrži pod vodou. Pokud je porazíme tak je nádrž naše.
Co myslíte, porazili jsme je? No samozřejmě že ano! Všechny týmy měly lepší časy než skřeti a ti se se zlou potázali. Zpátky jsme šli zvesela a večer ještě zaútočili na naše nory zabrané skřety.
Potom všem nám Gandalf vyčaroval promítání o statečném Hobitovi - Bilbovi.
Den však ještě neskončil, jelikož jsme museli v temné noci projít les a sebrat vzácné světlušky, které se tam té noci tam objevily.

Fotky z našeho třetího dne v Kraji najdete zde.
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Den - úterý - pomoc Elfům

Včera večer se sešli naši hrdinové, Sam, Pipin, Smíšek a radili se co dál. Po dlouhé diskuzi si už nevěděli rady, tak zkusili zavolat Gandalfa. Ten jim navrhl, že v kraji mají Hvozd, z kterého můžou vytěžit esenci vzácnou pro Elfku Arwen a nabídnout jim jí za pomoc v boji proti Sarumanovi.

Ráno jsme se protáhli a hned po focení jsme vyrazili na kroužky, abychom zocelili své schopnosti na večerní boj o Hvozd. Kroužky byly: lukostřelba, „schovka“ před skřetem, malování válečných barev na obličej, studování taktik v podobě deskových her, ruční práce a nakonec fotbal se skřetí hlavou (kterého si všichni ulovili lukem).
Pak jsme se posilnily obědem a vyrazili na výzvu. Tentokrát nás vyzvali modří. Ti pro nás přichystali hledání prstenů, když chtěli zužitkovat Frodovu zkušenost s prstenem moci.
Nakonec jsme vyrazili do Hvozdu, o kterém nám vyprávěl Gandalf. Těsně předtím než jsme přišli na místo, zastavila nás Arven a řekla nám, že se tam nachází skřeti, tak ať si dáme pozor. Měla pravdu. Boje to byli líté a těžení surovin pro Elfi, bylo opravdu náročné. Nakonec jsme ale Hvozd dobyli a esencí máme víc než dost.
Povzbuzeni výhrou jsme vyrazili dobýt od skřetů další nory. Nadšení bylo takové, že skřeti podlehli 2:1.
Večer jsme rozdělali táborový oheň a slavili úspěšný den.

Fotky z našeho třetího dne v Kraji najdete zde.
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

2. den - Pondělí - volání Entů

To ráno někteří nemohli dospat a byli vzhůru o dost dříve než zbytek družiny hrdinů. Protáhli jsme se válečnými tanci a nasytili zbytkem potravin, které nám zůstaly. Ze všech hrdel zazněla hymna a šli jsme připravovat oddílová trika a vlajky!

Abyste si s námi mohli zazpívat, tady ji máte:

V Kraji kousek od brány,
stojí domek dřevěný,
tam když slunce zapadne,
každý skřeta popadne.

Déšť když buší do oken,
skřety vyženeme ven,
Saruman se navzteká,
zbyde po něm paseka.

R:Přece nechceš, povídám,
sedět doma jen tak sám,
rychle, čas nám utíká,
vojska jsou tu veliká.

Lavice se prohýbaj,
Hobitů je plný kraj,
Frodo už se otáčí,
Samíci to vyválčí.
Tamhle zrovna vyhrává,
Pipinova výprava,
Smíšci všechno vyřeší,
každého to potěší.

R:Přece nechceš, povídám,
sedět doma jen tak sám,
rychle, čas nám utíká,
vojska jsou tu veliká.
R:Přece nechceš, povídám,
sedět doma jen tak sám,
rychle, čas nám utíká,
vojska jsou tu veliká.

Odpoledne nás vyzval oddíl Smíšků na pátrání po ztracených drahokamech. Poté jsme se posilnili svačinou a vyrazili do Entího háje, kde jsme potkali Stromovouse. Ten nám řekl, že musíme těžit esence ze stromů a stavět mohyly, což nám umožní probudit ostatní Enty.

Nejvíce Entů osvobodil oddíl Samů.

Po nabrání sil a díky pomoci Entů jsme mohli zaútočit na další nory a dvě se nám podařilo osvobodit.
Po úspěšném dnu jsme to oslavili parádní diskotékou.

Fotky z našeho druhého dne v Kraji najdete zde.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

1. den - Neděle - příjezd

Třikrát sláva Kraji!
Při návratu z cest po Středozemi do kraje si musíme očistit svá chlupatá chodidla, abychom nezanesli žádné skřetí breberky do našeho milovaného Kraje. Po řádné očistě jsme se ubytovali v norách. Dlouhé odloučení od Kraje a nor nás pobízí k bujarým oslavám, jak naše hobití nátura a kultura velí!
Bohužel než jsme stihli pozvednout korbely našich lahodných šťáv a čajů, do našeho kraje vtrhl Saruman se svýma „zvrácenýma skřetama“. Ten padouch nás všechny zajal a zotročil. Až na naše udatné hrdiny: Froda, Sama, Pipina a Smíška. Naši hrdinové a jejich družiny nás určitě osvobodí a Sarumana porazíme!

Fotky z našeho prvního dne v Kraji najdete zde.
 

------------------------------------------------------------------------------------------------

Táborový deník Pán prstenů I

10. Den – středa


Aneb už od rána se držíme hesla – středa, přidat je třeba:-)
Ze zajetí skřetů se nám totiž podařilo dostat, ale bohužel nám zabrali některé nory, které už jsme si pracně dobili zpět, ale i když je už málo času, my se nevzdáváme.
A protože není vedoucích a rádců není nikdy dost, dnes jsme mezi sebe přijali další velitelé družin, kteří se svého úkolu zhostili opravdu na jedničku, poznáte je tak, že mají vyryté "V" na čele.
Dopoledne jsme strávili bitvou mezi týmy právě v bystrosti a rychlosti, kterou budeme dnes proti skřetům potřebovat. Ukázali jsme, že umíme přepravovat a transportovat v podstatě cokoli, že zvládneme vodní lyže a dokonce i když nemáme tolik štěstí ve hře, že to umíme dohnat v obratnosti a mrštnosti.
Po zaslouženém odpoledním klidu, kteří ale někteří využili na budování pevností proti Balrogovi, což se nakonec ukázalo jako správná taktika, jsme se s ním vyrazili vypořádat jednou pro vždy. Museli jsme sice použít i bomby, ale to bychom nebyly my, abychom si neporadili i s tak nelehkým úkolem. Pro nás Kraj jsme přeci odhodláni udělat všechno.
A jestli si myslíte, že tím už dnes končíme, tak jste na velkém omylu. Po večeři nás čekaly další boje o nory, ve kterých si nejlépe vedli černí.
A aby toho nebylo málo, dnes v noci museli prokázat odvahu všichni. Nejdříve bylo za potřebí do Mordoru naházet co nejvíce prstenů a to je ve tmě úkol opravdu nelehký! Následně projít kolem skřetů a vyzvednout diamant a ti nejstarší z nás se měli za úkol popasovat se s tím asi nejobtížnějším – totiž zabojovat proti sobě samému. A jak se to dělá? No to vám ani já nemůžu prozradit, to si zkrátka jenou budete muset od vašich Hobitů nechat vyprávět vy....A všichni to zvládli! My Hobiti jsme totiž parta, která se jen tak široko daleko nenajde. I malý Hobit totiž může udělat velkou díru do světa a to se nám právě včera, minimálně v našem vlastním světe, podařilo!

Na fotky se budete moci těšit zde.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

9. Den – úterý


Dnešní den jsme po ranní rozcvičce přizpůsobili včerejší zátěži a tak jsme raději zvolnili dopoledními kroužky – střílení ze vzduchovky, malováním, stolními hrami, fotbalem nebo žonglováním. Každý si vybral, co ho baví.
Po obědě a poledním klidu jsme vyrazili na výzvy, kterou pro nás tentokrát připravila Pipinova družina a svou výhodu také zúročila, a proto ve večerních bojích bude mít k dispozici tři „OPéčka“.
Jakmile jsme se posilnili svačinou, vyrazili jsme do lesa, kde na nás čekala zpráva, jak si naklonit Červíčka, respektive jak vytvořit lektvar, abychom ho dostali ze Sarumanových spárů. Nejlépe zakódované písmo rozluštili zelení, druzí byly černí a velmi těsně třetí skončili modří. Ještě uvidíme, kdo, kdy a jak zvládne lektvar připravit, ale to už bude zase příště, protože jsme museli na vynikající borůvkové knedlíky.
Po večeři nás opět čekali večerní boje a po nich již vzhůru na zpívání a pohodu u táboráku, který dnes připravovali černí.
A protože nás jen tak žádný skřet nedostane a umíme se orientovat i v noci, hodláme to dnes dokázat, protože některé z nás skřeti zajali a odvezli. Nám se sice podařilo utéct, ale musíme se vrátit zpět do tábora, tak nám držte palce.


Fotky z dnešního dne budou k dispozici, až nás skřeti pustí ze zajetí, zde.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

8. Den – pondělí


Dnes jsme si zacvičili v mechu a kapradí, to byla paráda! A po výborné snídani v trávě, jsme se vydali na pokračování našeho putování po Středozemi, aby nás skřeti nedostali.
Cestou jsme museli opět plnit nejrůznější úkoly a museli se vyhnout nástrahám, ale my jsme již zkušení, proto jsme to zvládli na jedničku – jak výstup na Žalý, tak návrat zpět na chatu do našeho Kraje.
Dokonce i poslední úkol, který byl zapeklitý hlavně v tom, že jsme měli více borůvek nasbírat do kelímků a nejen do pusy, tak i ten jsme zvládli a tak se zítra můžeme těšit na výborné knedlíky.
Večer jsme si jako zaslouženou odměnu dopřáli druhou půlku filmu Pána prstenů v letním kině a potom spali jako zabití, abychom se dobře posilnili na další den.


Fotky z dnešního dne k dispozici zde.

-------------------------------------------------------------------------------------------------


7. Den – neděle


Dnes po ránu jsme vyrazili na boje. Hned po rozcvičce a snídani jsme se rozhodli sebrat skřetům další zabranou noru a to se nejlépe povedlo zeleným.
Následně jsme měli trochu času dodělat olympijské disciplíny, abychom konečně zjistili, kdo je z nás v čem nejlepší a hned obědě už jsme se vydali na cestu, putování po Středozemi. Cesta to byla někdy i trnitá, ale my jsme se orientovali podle značek, které nám Frodo dal na cestu i s mapou a buzolou a opravdu jsme zdárně dorazili jak na místo zábavy – kde jsme vyzkoušeli letní tubing a jízdu na kárkách, tak jsme také našli místo pod hvězdami, které bylo pro dnešní noc naším stanovištěm.


A o tom, že se nám po takové cestě krásně spalo, se můžete přesvědčit zde.

--------------------------------------------------------------------------------------------------


6. Den – sobota


Dnes jsme se rozhodli využít překrásného počasí, vyfotit jak jsme krásní a hned vyrazili dohrát turnaje, které se nestihly. Soutěžili jsme ve speciálním freesbee a laserech, které nakonec po velkém boji nejlépe zkrotili zelení a druzí byli shodně modří a černí.
Poobědová „ponorková“ výzva patřila modré družině Samově, které kormidlování nacvičili na výbornou a tentokrát svou výhodu zúročili se vším všudy a vyhráli.
Odpoledne nás ale čekal další úkol. Bylo najít v tajemném lese co nejvíce postav, které nám ještě mohou pomoci – Froda (ten nejcennější), Aragorna, Trpaslíky, Orgy či Roniny a hlavně je v nejrůznějších ročních obdobích také uživit. A že je nejsložitější užívit Hobity, o tom se všechny týmy jasně přesvědčili!
Nejlépe se to ale podařilo zeleným, druzí byli černí a třetí skončili modří.
A protože jsme si chtěli den ještě pořádně užít, pozvali jsme se všechny na diskotéku a společně se vyřádili, jak se jen dalo:-)


Na fotky se můžete podívat zde.

------------------------------------------------------------------------------------------------


5. Den – pátek


Den začal rozcvičkou jako pokaždé, ale co bylo hlavní, krásně se na nás usmívalo sluníčko. Tentokrát bylo napilno hned po snídani, protože se v Kraji rozneslo, že je velký poplach. Skřeti se chystají na každého, kdo se neumí uklidit anebo neví, kde má toaletní papír. Ještě že máme „hajzlbábu“ pořád po ruce a ani žádná „zácpa“ nebo „průjem“ nás nepřechytračí, protože my víme jak na to. Všichni se dají porazit správnou kombinací víček a to se nejlépe podařilo modrým, druzí byli černí a třetí zelení.
I tímhle se počet osvobozených nor relativně zvětšil, ale pořád to nestačí. Skřetům jich stále pořád zbývá dost na to, aby Hobiti neměli kde bydlet, ale my to nevzdáváme. Skřetí výzvu nakonec nevyhráli a ve večerních bojích výhodu modří šikovně zúročili.
Ale co si budeme povídat, to bychom nebyli my, kdybychom si nedopřáli alespoň trochu oslav. Některé nory se podařilo dobít a tak je potřeba se odměnit. Uspořádali jsme tedy olympiádu a pro tentokrát změřili své síly v individuálních dovednostech. A aby oslavy neskončili dříve, než je nutné, večer nás čekalo zasloužené letní kino – a tipnete, co se promítalo? Že by Pán prstenů? Ano, nemýlíte se:-).


Jak nám to slušelo, se můžete podívat zde.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Den – čtvrtek


Na malinko pochmurná pršavá rána už jsme zvyklí, takže nám to v Kraji rozhodně náladu nezkazí.
A protože jsme se po protažení rozhodli změřit své síly v turnajích ve fotbale, vybíjené, rychloběhu i fandění, rozhodně jsme se nenudili. Celkově vyhráli zelení, drzí byly modří a třetí černí.
Odpoledne nám výzvu připravila Smíškova družina, a že by vás zajímalo, kdo jí vyhrál? Nejlépe si v ní vedli zelení a tím do večerních bojů získali jasnou výhodu.
Odpoledne jsme se potom vydali stavět pevnosti, abychom se opevnili proti možnému útoku Balroga a to se nejlépe vydařilo černým.
A co se dělo potom? Všechny nasbírané a uchráněné cennosti, jídlo apod., které jsme ukryly před skřety, bylo třeba převést na místa, odkud se dají využít. To lze ale zvládnout jedině pomocí karavan, a v nich to nejlépe zvládli modří, druzí černí a třetí skončili zelení. A chtěli byste vidět, co dobrého nám z toho v kuchyni připravují?
Tak tohle je ve zkratce náš jídelníček:


5. den – Čtvrtek 19. 7. 2018
O- Krkonošská bramboračka
Čočka na kyselo, párek, okurka
V- Zapečené brambory, okurka

6. den – Pátek 20. 7. 2018
O- Pórková polévka
Čína s rýží
V- Žemlovka s jablky

7. den – Sobota 21. 7. 2018
O- Hovězí vývar s játrovými knedlíčky
Vepřové na paprice, těstoviny
V- Rybí filé, bramborová kaše

8. den – Neděle 22. 7. 2018
O- Vývar
Koprová omáčka, brambor, vejce
V- Kynuté knedlíky s ovocem

9. den – Pondělí 23. 7. 2018
O- Gulášová
Segedínský guláš, knedlík
V- Těstoviny s mákem

10. den – Úterý 24. 7. 2018
O- Čočková
Kuřecí plátek s rýží
V- Boloňské špagety

11. den – Středa 25. 7. 2018
O- Uzená s rýží
Plněné knedlíky uzeným masem, zelí
V- Sekaná s bramborem

12. den – Čtvrtek 26. 7. 2018
O- Pórková
Vepřové na kmíně, těstoviny
V- Rizoto, červená řepa

13. den – Pátek 27. 7. 2018
O- Bramborový guláš, chléb

A že den ještě nekončí, jsme se přesvědčili s písničkami u táboráku a vyzkoušeli, jak se dá opéct chleba i buřt jak do zlatova, tak pěkně na černouška:-).
Ale teď už vážně dobrou noc a zítra zase do boje se skřety.
Fotky z dnešního dne k dispozici zde.

-------------------------------------------------------------------------------------------------


4. Den – středa


Dnešní ráno bylo sice v „pršavém“ znamení ale to nás rozhodně nemohlo zaskočit. Tancování přeci žádný déšť nevadí a hned potom jsme se pustili do her a vymýšlení scének na večerní Středozem hledá talent aneb jak rozesmát zadumaného Froda, který stále přemýšlí, jak by ty skřety nejrychleji dostal z Kraje pryč.
Po kuřátku k obědu jsme si chvíli odpočinuli a pak už hned na výzvu. Dnes vyzývali černí, tedy družina Samova a hádejte, jak to dopadlo? Tentokrát zvítězili modří a připravili si tak pole na večerní boje nejlépe.
Pokud byste chtěli znát náš táborový song, můžete si ho klidně pobrukovat s námi, tady je:


V Kraji kousek od brány,
stojí dome dřevěný,
tam když slunce zapadne,
každý skřeta popadne.
Déšť když buší do oken,
skřety vyženeme ven,
Saruman se navzteká,
zbyde po něm paseka.

R:Přece nechceš povídám,
sedět doma jen tak sám,
rychle, čas nám utíká,
vojska jsou tu veliká.

Lavice se prohýbaj,
Hobitů je plný kraj,
Frodo už se otáčí,
Samíci to vyválčí.
Tamhle zrovna vyhrává,
Pipinova výprava,
Smíšci všechno vyřeší,
každého to potěší.

R:Přece nechceš povídám,
sedět doma jen tak sám,
rychle, čas nám utíká,
vojska jsou tu veliká.
R:Přece nechceš povídám,
sedět doma jen tak sám,
rychle, čas nám utíká,
vojska jsou tu veliká.

V rámci odpolední hry jsme dostali za úkol přenést do Kraje tajně co nejvíce potravin na uživení, aniž by to skřeti objevili. To se nejlépe povedlo zeleným, druzí skočili černí a třetí modří.
Večer už následně oslava talentů, které tu máme a příprava na věštbu. Elfové nám totiž přišli říci, že Balrog ještě stále žije a pronásleduje nás. Ganadalf ho zdá se nezabil, ale pouze mu odebral energii, kterou mu stihl Sauron před smrtí vrátit. Na to je třeba si postavit pevnosti, my se mu přeci ubráníme!
Ale to bude všechno až zítra, dobrou noc!


Fotky z dnešního dne jsou k prohlížení zde.
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Den – úterý

Jakmile jsme se dnes ráno protančili ke snídani a najedli se dosyta, měli jsme toho plno na práci.
Dopoledne jsme si na kroužcích vyzkoušeli, komu co jde nejlépe – střílení z luků, malování na obličej, fotbal, žonglování nebo vzduchovka a tím si udělali místo na výbornou rajskou, která se dnes opravdu vydařila.
A hned po poledním klidu jsme měli opět na pilno. Na souboj vyzývali modří, družina Pipinova, ale výhodu do večerních bojů si nakonec vybojovali černí, kteří jí opravdu zúročili a noru pro sebe osvobodili. Zároveň jsme našli nejlepší bojovníky mezi sebou – Hobit Lukáš, Honza a Beátka neměli konkurenci.
Ani ve druhém odpoledni jsme nezaháleli, a když už jsme včera zachránili s Entí pomocí lesy před vykácením, pokusili jsme se z nich vytěžit co nejvíce Esencí. A jak jsme byli úspěšní? Suverénně nejlépe ovládli taktiku modří, druzí skončili zelení a třetí černí.
A protože jsme toho ani tak neměli dost, rozhodli jsme se protancovat večer na diskotéce. A jak že se nám dnešní den líbil? Podívejte se zde.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Den – pondělí


Ráno nás z nor vytáhlo nejen skřetí kvílení, ale také sluníčko a to bylo daleko milejší probuzení. PO našem klasickém protažení, tentokrát se Středozemí tématikou jsme se posilnili na celý den a vydali se postupně osvobozovat a získávat zpět nory, které nám skřeti ukradli.
Dopoledne jsme ještě stihli vytvořit vlajky, trička i pokřiky a hned odpoledne už jsme se do toho vrhli bezhlavě. Nejdříve jsme bojovali o vlajku, následně jsme museli uhájit potraviny, abychom vůbec měli co jíst a nakonec nás ještě čekalo osvobození lesa s pomocí Entů, kterým ničení Kraje vadí také a ochotně nám svou pomoc nabídli.
Nejlépe se to podařilo modrým a zeleným, druzí byli černí a v bojích tentokrát opět excelovali modří a tím tedy osvobodili nejvíce nor.
Večer jsme po tolika úkolech i my měli nárok na klidnější prostředí a tak jsme ho strávili při hraní deskových her a že nám to opravdu šlo se můžete podívat zde.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Den - neděle příjezd


Vítejte v Kraji!
Po nejnutnějším filtru, aneb aby přežila naše příroda a žádný skřet nám sem nic nepropašoval, jsme začali naboso jako správní Hobiti. A protože Hobiti jsme opravdu tělem i duší a po zaslouženém osvobození Středozemě máme také nárok se poveselit, jakmile jsme vybalili, tak jsme začali oslavovat, nejen ohňostrojem
Jenže co se nestalo. Hned po Sauronově porážce tu máme jiný problém. Naši zemi napadli skřetové v čele se Sarumanem a některé z nás dokonce zajali. Frodo, Sam, Smíšek i Pipin naštěstí vyvázli, ale potřebují teď statnou družinu na pomoc. I proto, že je potřeba přeci Kraj zachránit pro další generace! Podaří se to? To se dozvíme v příštích 14ti dnech.

A jak nám to sluší? Fotky z příjezdu si můžete prohlédnout zde.
 


Děkujeme za podporu:Spolupracujeme s:
Návštěvnost
pocitadlo